تبلیغات
مقالات علوم پایه - مقالات نجوم ؛ پیشروی بشر در فضا ، ویه جر های آمریکایی در مرز منظومه شمسی ( ویه جر ها )
درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
امكانات جانبی
 

مقالات علوم پایه:

شاید بسیاری از آمریكایی ها خبر نداشته باشند که یکی از پرچمهای كشورشان در حال خروج از منظومه خورشیدی است. این پرچم بر پشت فضاپیمای 33 ساله "ویه جر 1" ناسا که در حال خروج از منظومه خورشیدی است نصب شده و اکنون در فاصله 16.9 میلیارد کیلومتری از زمین قرار دارد. دیگر پرچم دور افتاده آمریکا بر روی "ویه جر 2" تا کنون 13.8 میلیارد کیلومتر از زمین فاصله گرفته است. هر دو این فضاپیماها در مسیر خروج از منظومه خورشیدی قرار دارند تا پس از عبور از میان منطقه ای حباب مانند به نام "هلیوسفیر" منظومه خورشیدی را ترک کنند.

 

voyager1
voyager1

 "ویه جر 2" همچنین حامل بسته ای از پیامهای زمینیان است تا شاید روزی توسط تمدنهای فرازمینی پیدا شده و خوانده شوند. این فضاپیما در سال 1977 و با هدف آغاز سفری اکتشافی در اطراف سیاره های گازی منظومه خورشیدی به فضا پرتاب شد.

این دو فضاپیماها در حال حاضر دورترین دست سازهای بشر از زمین به شمار می روند و سیگنالهای این دو برای رسیدن به زمین 13 ساعت زمان صرف می کنند. سازمان ناسا هر دو فضاپیما را در یک سال پرتاب کرد اما تنها فضاپیمای "ویه جر 2" بود که تور منظومه خورشیدی از سیاره های گازی را کامل کرد و در دهه 1980 با استفاده از پدیده نادر مقارنه سیاره ای که هر 176 سال یکبار رخ می دهد از سیاره های مشتری، زحل، اورانوس و نپتون بازدید به عمل آورد. در حالی که  "ویه جر 1" تنها از مشتری و زحل دیدن کرده است.

بر اساس گزارش ان بی سی، در 28 ژوئن "ویه جر 2" با به پایان رساندن 12 هزارمین روز از ماموریت خود پیشرفت بزرگی را در پرونده ماموریت خود به ثبت رساند و "ویه جر 1" که دیرتر از همتای خود پرتاب شده است در 13 جولای به این مرحله از ماموریت خود خواهد رسید.

Go to fullsize imagesetna

:: مرتبط با: نجوم , دانستنی ها ، جالب و خواندنی ,
:: برچسب‌ها: مقالات نجوم , پیشروی بشر در فضا , ویه جر های آمریکایی در مرز منظومه شمسی , ویه جر ها , دورترین ساخته‌های بشر کجایند؟ , سفینه آمریکایی ها از منظومه شمسی خارج شد ,
ن : آروین مردوخ پور
ت : پنجشنبه 1389/08/20
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی