تبلیغات
مقالات علوم پایه - مطالب جالب و خواندنی ؛ سری دیگر از رکورد های کتاب جالب گینس ، ترین های جهان رکورد هایی عجیب و غریب
درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
امكانات جانبی
 
مقالات علوم پایه :
 کتاب رکوردهای جهانی موسوم به گینس در برگیرنده رکوردهای جدیدی است که در تمامی آنها جذابیت و تازگی لحاظ شده است.


« در باره ی این پست نظر دهید یادتان نرود نظرات شما بسیار سازنده است »

 در کتاب گینس عناوینی همچون درازترین، کوچک ترین، پرقدرت ترین، بزرگترین گنجانده شده است که نقطه مشترک تمام آنها موضوع جذابیت این رکوردها است.

کوچک ترین گاو جهان

در بین رکورداران جدید جهان گاوی به نام "سوالو" دیده می شود که کوچکترین گاو جهان است و ارتفاع آن از زمین از 80 سانتی متر (معادل قد یک سگ شکاری) بیشتر نمی شود.

زبان درازترین سگ دنیا

در ادامه به سگی به نام "بوگی" اشاره می شود که بلندترین زبان را میان سگ های جهان دارد. طول زبان این سگ بیش از 12 سانتی متر اندازه گیری شده است. همچنین به سگی دیگر به نام "آناستازیا" اشاره شده که توانسته 100 بادکنک را طی 45 ثانیه بترکاند و رکوردی در این زمینه برای خود به ثبت برساند.

در بخش بلندترین های کتاب گینس نام یک مار افعی به نام "فلاوی" وجود دارد که بیش از 7 متر معادل دو دستگاه خودروی لیموزین طول دارد. فلاوی هم اکنون در باغ وحش کلمبس در ایالت اوهایو آمریکا نگهداری می شود.

در این کتاب همچنین به "سایمون ایلمور" آلمانی اشاره شده که توانسته است در ماه آگوست گذشته 400 عدد نی را درون دهان خود جای دهد به رکورداران جهان بپیوندد."کوین فاست" کانادایی هم با کشیدن یک فروند هواپیمای 189 تنی به مسافت 8 متر نام خود را در کتاب گینس به ثبت رسانده است.در کتاب گینس و در یک رده بندی جدید و بی سابقه نام اسبی به نام "دوک" دیده می شود. بر این اساس مالک ایتالیایی این اسب توانسته 29 متر با وجود اینکه دوک بر دو پای عقب خود راه می رفته طی مسیر کند.در این کتاب به یک سگ دیگر به نام "تاپی" هم اشاره شده که توانسته است طی دو سال در راستای بازیافت زباله ها 26 هزار بطری پلاستیکی خالی جمع آوری کند.

:: مرتبط با: دانستنی ها ، جالب و خواندنی ,
:: برچسب‌ها: مطالب جالب و خواندنی , ترین‌های جهان , کوچکترین گاو دنیا , زبان درازترین سگ دنیا , بلند ترین مار دنیا , کشیدن هواپیما , اسب انسان نما , رکورد های گینس , درازترین , کوچک ترین ها , پرقدرت ترین ها , بزرگترین ها , رکورد های باور نکردنی رکورد های جالب , ترین های گینس , ترین های جهان , آنچه در مورد رکورد های گینس نمی دانستید , سری دیگر از رکورد های کتاب جالب گینس , این مطلب را از دست ندهید , رکورد های جهانی افراد وحیوانات ,
ن : آروین مردوخ پور
ت : پنجشنبه 1389/08/6
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی